top of page
  • Marta Dušková

Mělník rozhodně nespí, pořád se tu něco děje

MĚLNÍK - Mělnické kulturní centrum vydalo tištěný program kulturních a sportovních akcí na 2. pololetí 2020. Kdo chce být informován o dění ve městě, může si program vyzvednout v Turistickém informačním centru Mělník, které je jednou z poboček Mekuc, denně od 9 do 17 hodin. Další pobočky Mekuc jsou Masarykův kulturní dům, městská knihovna a galerie a café Ve Věži.

Mělnické kulturní centrum vydává kromě informačních materiálů i turistické tiskoviny města Mělník a pohlednice. Všechny pohlednice Mělníka a okolí jsou v prodeji výhradně v Turistickém informačním centru Mělník, pohlednice MKD jsou k dispozici i v Masarykově kulturním domě.


V informačním centru v ulici Legionářů, které poskytuje návštěvníkům i obyvatelům města potřebné informace o městě a jeho nejbližším okolí, lze zakoupit mapy, průvodce, publikace či propagační a dárkové předměty s motivem Mělníka. Sortiment zboží je průběžně doplňován podle přání zákazníků.


V nabídce TIC je i oblíbené mělnické víno a čokoláda s motivem Mělníka.

A v neposlední řadě se z Turistického informačního centra Mělník konají denně prohlídky s průvodcem do Mělnického podzemí a studny. Podzemí je objekt se zvláštním režimem a kapacita jedné prohlídky je maximálně 20 osob a vstup pro děti starší 3 let.


Hlavním cílem Mělnického kulturního centra je vytvářet centrum kulturního a společenského života města a poskytovat kulturní a vzdělávací služby. A spojením kulturního domu, knihovny, turistického centra a galerie, které jsou tolik odlišné svou činnosti, v jednu společnost se daří oslovit a nabídnout služby většímu množství obyvatel města, jejichž zájmy jsou různorodé.


Názor redaktorky

V tomto regionu bydlím teprve osmým rokem a pořád mě překvapuje. I když jsem se většinu života pohybovala v Praze a zúčastňovala jsem se života velkoměsta osobně i pracovně, přesto jsem pořád překvapená, jak se v Mělníku pořád něco děje a někdy ani nestíhám vše, co bych chtěla. Občas zaslechnu v kuloárech, že Mělničané jsou kulturní barbaři, já si to rozhodně nemyslím, i když na některých akcích mě nízká účast trochu udivila. Ale spíše se setkávám s velkou účastí a díky tomu i některé z vás vlastně znám osobně a o některých z vás jsem už psala ať už v posledních letech do deníku či nyní do našeho magazínu. A setkávám se s vámi ráda.

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page