top of page
  • Marta Dušková

Mělnická Jizerská 50 se loučí po 30 letech stylově

Recesistický „lyžařský“ závod Mělnická Jizerská 50 se loučí po 30 letech a závěrečný 30. ročník odstartuje tradičně jako každý rok třetí červnovou sobotu 17. června.

Závod se blíží do finále, končí na vrcholu a s grácií. Účastníci naposledy obléknou lyžařskou výstroj či žertovný převlek a masku, protože o tom to celé je, hlavně se pobavit a třeba pobavit i celé náměstí Míru.

Jak se to dařilo v předchozích letech, je možné zjistit na exteriérové výstavě s názvem Výstava MJ 50–30 let, která mapuje historii závodu prostřednictvím fotografií a textů a ve výběru jsou nejlepší masky, pády, vítězové a vítězky a další zajímavosti proběhlých let. A v neposlední řadě představení těch, kdo za těmi 30 lety stojí.


Výstava je instalována od začátku května na náměstí Míru v Mělníku a je možné ji shlédnout až do konečného závodu, který se uskuteční 17. června, a připomenout si historii, případně zavzpomínat.

Stačí malé zastavení při procházení náměstím a vzdát tím hold zakladatelům toho závodu.


Podrobnější informace k závodu či výstavě jsou k dispozici na webu Mělnická Jizerská 50 | 30. ročník - sobota 17. června 2023 (bezky.cz).

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page