• Marta Dušková

Mělnické kulturní centrum zve na výstavu do galerie

Galerie Ve Věži v Mělníku ožila výstavou s názvem OP&K: Animované příběhy. Dveře jsou zatím zavřené a výstavu je možné shlédnout pouze on-line. Ale expozice potrvá až do 18. dubna, tak snad bude možné navštívit galerie osobně a výstavu zažít na živo.


Výstava je součástí koncepce galerie Ve Věži, která se zaměřuje mimo jiné i na tvorbu uměleckých dvojic. Tentokrát se jedná o ilustrátorskou a designérskou dvojici Pavlu Šnajdarovou a Ondřeje Mladého, kteří vytváří projekty, na základě kterých pak vznikají animované filmy a projekce. Součástí vystavované kolekce jsou také autorské tisky na ručním papíře různého typu.


Samostatným projektem této umělecké dvojice je výroba animačních objektů, které jsou inspirovány mechanickými stroji před nástupem filmu. Pomocí těchto objektů lze přehrát krátkou animaci bez použití počítače či jiného zařízení s obrazovkou.


Tvorba ve dvojici není v dějinách umění ničím novým. Práce ve dvojici přináší pestrost a variabilitu, originální styl spolupráce, možnost kombinace technik.


Ondřej Mladý je absolventem UMPRUM v ateliéru Architektura u profesora Ivana Kroupy. Pracuje na volné noze na pomezí architektury, designu, animace a ilustrace. Zabývá se zejména technickými částmi objektů a animací.


Pavla Šnajdarová vystudovala pražskou Umprum v ateliéru Filmová a televizní grafika. Pracuje na volné noze jako ilustrátorka. Vytváří zejména jemné, snové, ale a i detailně propracované ilustrace na téma přírody, pohádkových příběhů a čisté fantazie.


Tak dveře do galerie se otvírají pro on-line zážitek.


36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše