top of page
  • Marta Dušková

Mělnické trhy v sobotu navštíví pojízdná prodejna

MĚLNÍK - Vánoční Mělnické trhy oživí v sobotu 19. prosince novinka a tím je stánek s názvem Regionální potravina. Pojízdná prodejna nabídne výhradně potraviny, které obdrželi a jsou označeny titulem Regionální potravina. Jsou to potraviny malých výrobců, které obdržely titul v letošním roce a předešlých letech.


V nabídce budou čerstvé potraviny pečivo, mléčné výrobky apod., které produkují výrobci z blízkého okolí. Trvanlivé výrobky jako masné potraviny, marmelády, med budou dodávány ze Středočeského kraje nebo sousedních krajů.


Pojízdná prodejna bude na trzích v sobotu od 10 do 13 hodin.

Značka Regionální potravina je udělována nejlepším výrobkům z každého kraje Ministerstvem zemědělství již jedenáctým rokem. Obdrží ji nejkvalitnější zemědělské a potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Cílem projektu je podpora domácí produkce lokálních potravin a zároveň motivace zákazníků k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či u výrobců.


Zelenomodré logo je zárukou kvality, domácí produkce, tradiční receptury a výborné chuti. Díky krátkým distribučním cestám od výrobce ke spotřebiteli jsou produkty čerstvější, mají lepší chuť i vůni oproti zahraničním potravinách, které stráví dlouho dobu na cestách.119 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page