top of page
  • Marta Dušková

Mělnický vrkoč ovládl město svým 22. ročníkem

Folklórní festival Mělnický vrkoč po dvouleté covidové přestávce opět oživil Mělník. Je to ojedinělá akce tohoto typu ve středních Čechách. Nabitému programu festivalu patřil pátek 10. a sobota 11. června.

Sobotní festivalový den začínal Svatoantonínským jarmarkem na náměstí Míru, který se uskutečnil společně s tradičními mělnickými trhy. Vedle klasické nabídky trhů se mohli návštěvníci zastavit i u stánku Mělnického vrkoče, který nabízel upomínkové předměty, a i dílničku pro děti, kde si mohly vyrobit záložku do knihy. U dalšího stánku vyráběli dospělí i děti náramky z korálků.

V 10 hodin vyrazil od Masarykova kulturního domu krojovaný průvod zúčastněných souborů. Festivalový průvod prošel historickým centrem města až na náměstí Míru, kde již na průvod čekalo velké množství lidí. Všichni se kochali krásnými pestrými kroji členů souborů. Nechybělo ani krátké představení jednotlivých souborů festivalu v podobě tance a hudby. Návštěvníci se mohli potěšit vystoupením mělnických folklórních souborů Jarošáček a Jarošovci. Dalšími účastníky festivalu byl například Folklórní soubor Lučinky z Prahy, Horácký soubor písní a tanců Vysočan, Foklórní soubor Hořeňák a dětský soubor Hořeňáček z Lázní Bělohrad, soubor Lučina z Českých Budějovic, soubor Jitřenka Dolní Čermná či Lidová muzika z Chrástu.


Hlavní festivalový program na náměstí Míru se uskutečnil v 15 hodin, kde bylo možné se potěšit i mimo jiné vystoupeními tanečních skupin z mělnického regionu.


Mělnické trhy jsou opět místem nejen nákupů farmářských produktů od regionálních prodejců, ale i místem setkávání třeba u dobré kávy či jiného občerstvení. A tuto sobotu ožil trhy i tanec, hudba a přehlídka nádherných krojů.


Tak na viděnou příští rok!

78 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page