top of page
  • Marta Dušková

Mšeno bude hostit festival filmů o zimních sportech

Každý rok od roku 2011 od října do prosince přináší festival Snow Film Fest do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. A jedním z nich je i letos město Mšeno.

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách z celého světa i z domácí produkce se uskuteční v sobotu 27. listopadu od 15.00 do 20.00 hodin v sokolovně ve Mšeně.


Seznam filmů pro rok 2021 je zveřejněn na stránkách festivalu Filmy 2021 - Snow Film Fest.


Ve snímku K2: Impossible descent budou diváci svědky prvního úspěšného pokusu polského borce Andrzeje sjet tuhle nebezpečnou krásnou horu na lyžích. Díky dokumentu Viktor Beránek – Zamyslenia nad životom se aspoň na pár minut mohou návštěvnici festivalu podívat na svět očima zkušeného tatranského nosiče a skutečného horala. Krátký animovaný film o dvojici superzáchranářů Horse Piste odlehčí naléhavou atmosféru hor. V dalším filmu se diváci přesvědčí, že k některým svahům prostě cesty nevedou a jediný způsob, jak se k nim dostat je zabalit lyže na raft – Float to ski. Oba bonusové filmy jsou lyžařské, zatímco snímek Persian Lines diváky přenese do ulic i na svahy pohostinného Íránu, lyžaři ve filmu Crossing Lebanon si vybrali zatím velmi neobvyklou skialpovou destinaci.“

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page