top of page
  • Marta Dušková

Magnesia Litera 2023 už má své vítěze. Která kniha se stala knihou roku?

Magnesia Litera propaguje a oceňuje kvalitní literaturu. Knihou roku se stala kniha Miloše Doležala Jana bude brzy sbírat lipový květ. Autor ve své sbírce zachycuje poslední týdny života své milované ženy a jde o mistrně napsaný žalozpěv, ve kterém je truchlení i smutek.

Literu za prózu získala kniha Čistý, skromný život Viktora Špačka, Život po Kafkovi autorky Magdalény Platzové a kniha Vypravěč spisovatelky Anny Bolavé.


Další oceněné knihy Litera za poezii, Litera za knihu pro děti a mládež, Litera za naučnou literaturu, Litera za nakladatelský čin, Litera za publicistiku a spoustu dalších oceněných včetně dalších doporučených knih poroty je zveřejněno na webových stránkách Magnesia Litera - Oceňujeme a propagujeme kvalitní literaturu (magnesia-litera.cz).

Přímý přenos slavnostního vyhlášení vítězů Magnesia Litera 2023 z pražské Knihovny Václava Havla přenášela ČT art v neděli 16. dubna a stream je možné shlédnout na webu Stream: Předávání cen Magnesia litera za detektivku, fantastiku a humoristickou knihu — ČT art — Česká televize (ceskatelevize.cz).


Další informace k letošnímu ročníku udílení cen jsou zveřejněny na facebooku Magnesia Litera | Facebook.


69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page