top of page
  • Marta Dušková

Metoda dobrého startu není novinkou a ZŠ Obříství ji letos nabízí

Metoda dobrého startu je projekt, který je dobrou přípravou na vstup dítěte do základní školy a některé školy či školky už metodu nabízejí několik let. Pro mnohé rodiče je možná ještě velkou neznámou.

Metoda dobrého startu je metodou motoricko – akusticko – optickou, všechny tři složky (pohyb, sluch, zrak) jsou propojeny do jednotlivých cvičení. Soubor tvoří jednoduché grafické předlohy, které jsou uspořádány podle stupně obtížnosti. Každý grafický vzor doprovází pečlivě vybraná písnička. Metoda pomůže dětem před vstupem do základní školy a může pomoci i při poruchách učení.


Základní škola Obříství nabízí od října 2022 kroužek Metoda dobrého startu, celkem se jedná v průběhu roku o 25 lekcí a celá nabídka je prezentována na přiloženém letáku a rodiče mohou přihlašovat děti už nyní.


Tato metoda není novinkou, i když by se to mohlo zdát. Byla použita ve Francii na základní škole už v roce 1941. Původně sloužila k léčbě poruch hybnosti, ale ve Francii byla použita jako příprava pro výuku počátečního čtení a psaní a rozšířila se do dalších evropských států. Do bývalého Československa se dostala z Polska a na její úpravě se pracovalo od počátku 80. let 20. století.21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page