top of page
  • Marta Dušková

Mezi šesti středními školami, které získaly dotaci, je kralupské gymnázium

O dotaci z programu Jan Amos Komenský požádalo šest krajských středních škol. Dotace ve výši 12,6 milionů korun poslouží především na podporu kariérových poradců, školních psychologů, na inovativní vzdělávání pracovníků ve školství i žáků samotných.

O dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský požádaly tyto školy: Gymnázium Joachima Barranda Beroun, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Dvořákovo gymnázium Kralupy nad Vltavou, Střední škola designu Lysá nad Labem, VOŠ a SOŠ Březnice a VOŠ a SZeŠ Benešov.

Z mělnického regionu získalo dotaci z programu Dvořákovo gymnázium Kralupy nad Vltavou.


„Krajské školy a školská zařízení využívají různé příležitosti, jak zajistit financování svých záměrů. Jedním z významných zdrojů jsou dotace. V rámci „šablon“ jde především o možnost podpořit činnost kariérových poradců, školních psychologů, inovativní vzdělávání pracovníků ve školství i žáků samotných. Jde o velmi důležité profese, které mohou žákům středních škol usnadnit studium i rozhodování o směřování dalšího profesního života. Středočeský kraj klade velký důraz na to, abychom se v našich školách těmto podpůrným aktivitám věnovali. Má to pozitivní dopady jak pro žáky, tak pro pedagogy, ale i pro celý vzdělávací systém,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page