top of page
  • Marta Dušková

Mezi Kostelcem nad Labem a Tuhaní vznikne další část Labské cyklostezky

V rámci Labské cyklostezky se nejedná o první budovaný úsek na území Středočeského kraje.

„Už jsme zahájili stavbu mezi ČOV Mělník, kde se napojí na již asfaltovou cyklostezku od obce Kly. Odtud povede nová cyklostezka po břehu Labe, kolem historického Zdymadla Hadík, až k cukrovaru, kde se napojí na asfaltovou cyklostezku do Mělníka.


Předpokládaný termín ukončení celé stavby je do konce roku 2022,“ informuje Petr Borecký náměstek hejtmanky pro oblast veřejné dopravy Středočeského kraje.


Další část Labské cyklostezky vyroste mezi Kostelcem nad Labem a Tuhaní. Výstavba bude rozdělena do dvou etap, první úsek stavby bude mezi Tuhaní a Kozly u Tišice a druhá část pak bude pokračovat z Kozlů do Kostelce. První etapa by měla být dokončena v srpnu 2023, druhá v roce 2024. První cyklisté by na tento úsek měli tedy vyrazit v roce 2024. Součástí stavby budou i odpočinková místa.


Středočeský kraj podrobně informuje o budování dalšího úseku Labské cyklostezky na svých webových stránkách Středočeský kraj bude stavět další úsek Labské cyklostezky - Úvodní strana | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz).

439 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page