top of page
  • Marta Dušková

Mezi třemi nejlepšími ve světové soutěži je i český fotograf

Putovní výstavu prestižní soutěže Jazz World Photo 2022 hostí Masarykův kulturní dům v Mělníku jako každý rok.

V loňském roce se uskutečnil 9. ročník mezinárodní fotografické soutěže, které zúčastnili autoři a autorky ze 41 zemí a největší zastoupení měli fotografové z Francie, Itálie a Polska. Do soutěže bylo přihlášeno 248 fotografií z prostředí jazzu, blues, world music a přidružených žánrů. Mezinárodní porota vybírala z množství fotografií tři vítězné.


První cenu získal francouzský amatérský fotograf Didier Jallais. Občanským povoláním zubní lékař, který je dlouholetým členem týmu Lékařů bez hranic, se zúčastňuje soutěže Jazz World Photo dlouhodobě. Po ročnících 2014 a 2018 je pro něj letošní vítězství již třetím v pořadí.

Zakladatel soutěže a zároveň člen poroty Patrick Marek to okomentoval: “Pro všechny porotce bylo velkým překvapením, že i přes naprostou anonymitu hodnocení fotografií už potřetí během devíti let vyhrál Didier Jallais. Jsme rádi, že naše soutěž získala prestiž a fotografové z celého světa se do ní přihlašují opakovaně.”


Druhé místo v soutěži obsadila Francouzka Emmanuelle Nemoz. Třetí místo vybojoval český fotograf Jiří Hrbek. Absolvent Institutu výtvarné fotografie při Slezské univerzitě Opava se v rámci svých dokumentárních cyklů věnuje i fotografiím z hudebního prostředí. Ovšem namísto snímků významných hvězd se snaží především o zachycení a zprostředkování emocí a atmosféry.


Nedílnou součástí tohoto projektu jsou exkluzivní putovní výstavy Jazz World Photo, které prezentují třicet nejlepších fotografií daného ročníku. A právě tato putovní výstava z loňského devátého ročníku je instalována v Masarykově kulturním domě a je možné ji shlédnout do 27. dubna.

48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page