top of page
  • Marta Dušková

Mezinárodní den darování knih je právě dnes

Dnes 14. února není jen Valentýn, ale i Mezinárodní den darování knih, který probíhá po celém světě od roku 2012. Cílem dne, jak sám název napovídá, je darovat knihu.

Je zaměřen především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení. Kdo má chuť knihu darovat, nejsou žádná pravidla. Knihu je možné darovat dítěti ve svém okolí, donést knihu do čekárny nebo věnovat na dobročinné účely, či je možné knihu darovat do dětských domovů, nemocničních oddělení, nízkoprahových zařízení. Do akce se každoročně zapojují i některé knihovny, kam je možné knihy také věnovat.

Kniha nemusí být nová, může být použitá, která třeba už knihovně zabírá místo a někomu ještě udělá radost.


K akci se připojila velmi originálním způsobem i Městská knihovna Kralupy nad Vltavou: „V úterý 14. února je kromě svátku svatého Valentýna také Mezinárodní den darování knih. Kralupská knihovna se k akci připojuje. Na několika místech v Kralupech budete moci už dnes najít balíček s dětskou knihou či knihou pro dospělého čtenáře. Nalezenou knihu si můžete ponechat nebo darováním udělat radost někomu jinému. Smyslem akce je poukázat na to, že lidé mají doma knihy, které již nechtějí, a mohou je tak poskytnout někomu, kdo by si je rád přečetl. Dále také připomenout, že všude kolem nás je spousta míst, kde by knihy udělaly radost, a přesto tam chybí. Mezinárodní den darování knih myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení. Kralupská městská knihovna ale nezapomíná ani na dospělé čtenáře“.


Kdo se nestihne zapojit do tohoto smysluplného projektu dnes, není důvod proč knihu někomu nedarovat v jiné dny.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page