top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Mladí talenti soutěžili ve Slaném ve finále soutěže Výzva pro chemika

Již šestý ročník soutěže Výzva pro chemika, kterou pravidelně pořádá společnost Spolana ve spolupráci se základními školami v regionu, se konal 6. června na gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném. Do finále se probojovali žáci ZŠ a gymnázia T. G. Masaryka z České Kamenice, ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova a ZŠ 28. října 1157 z Neratovic, ZŠ Háje ze Slaného a Střediska volného času Radovánek v Plzni. První místo obhájil tým eXperti ze SVČ Radovánek. Motivací k vítězství byly hodnotné ceny, ale také granty na vybavení chemické laboratoře vítězné školy. Cílem soutěže Výzva pro chemika je zatraktivnit mládeži obor chemie hravou a zábavnou formou.

„Chemie je v dnešním světě jeden z nejdůležitějších vědních oborů. Jsme rádi, že můžeme touto poutavou formou žáky namotivovat k jejímu studiu.“ řekl Milan Dundr, Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném a spoluorganizátor soutěže.


V letošním klání se na prvním místě umístil tým, který soutěžil pod názvem eXperti z plzeňské SVČ Radovánek. Vítězové si ze soutěže odnesli tablety a další hodnotné výhry. Oceněna byla i jejich škola, která obdržela dárkový šek na vybavení chemické laboratoře v hodnotě 20 tisíc korun. Na druhém místě se umístil tým Zlaťáci ze ZŠ Neratovice. Týmy, které obsadily stříbrné a bronzové místo, se mohly těšit výhře drobné elektroniky udělenému šeku v hodnotě 15 a 10 tisíc korun na vybavení školní chemické laboratoře.


"Máme obrovskou radost z nadšení a úsilí všech soutěžících v letošním ročníku soutěže. Je skvělé vidět, jak se mladí lidé zajímají o chemii a dokážou tak brilantně aplikovat své znalosti. Týmy z Plzně a Neratovic si zaslouží naše upřímné blahopřání k jejich vítězství," uvedl Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana, která soutěž organizovala.


Soutěž Výzva pro chemika je organizována společností Spolana ve snaze podpořit zájem a talent mladých studentů o chemii a její aplikace. Týmy žáků základních a středních škol ze středočeského kraje se utkávají v řešení různých chemických úkolů a předvádějí své znalosti a dovednosti.

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page