top of page
  • Marta Dušková

Mobilní pošta míří na Mělnicko a Mladoboleslavsko

Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky, a to konkrétně od pondělí 3. ledna 2022 na obce ve Středočeském kraji v okolí Mělníka a Mladé Boleslavi.Operativně tak službami pokryje celkem 21 obcí Středočeského kraje s cílem rozšířit nabídku základních poštovních služeb v obcích, ve kterých nejsou stálé pobočky České pošty.


Konkrétně se jedná o obce Čečelice, Konětopy, Lhota Nedomice, Skorov, Kochánky, Zdětín, Košátky, Tuhaň, Zálezlice, Hostín u Vojkovic, Všestudy, Dolany nad Vltavou, Chvatěruby, Zlončice, Postřižín, Kozomín, Želízy, Tupadly, Vidim, Dolní Zimoř.

Občané těchto obcí budou o této službě informováni prostřednictvím obecního rozhlasu, obecního webu a vývěskou. Zapojení Mobilní pošty se nijak nedotkne režimu doručování. Ten zůstává beze změny a je ve všech výše zmíněných obcích nadále zajištěn standardním způsobem.


Mobilní pošta bude zajišťovat obsluhu těchto obcí po dobu jednoho měsíce, poté bude přesunuta na území dalšího kraje.


Začátkem února 2021 po rozhodnutí vlády o omezení pohybu v okresech, které byly nejvíce postiženy koronavirem, spustila Česká pošta mobilní pošty na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. Poté se tyto dvě operativní jednotky na měsíc přesunuly do jižních Čech a do Pardubického kraje. Od 3. května působily měsíc v Libereckém kraji a na Vysočině. V červnu testování probíhalo v dalších dvou krajích, Jihomoravském a Ústeckém, a od července v kraji Plzeňském. V srpnu působila mobilní pošta na Olomoucku a od 3. do 6. září vypomáhala ve Vysokém Mýtě z důvodu rekonstrukčních prací na tamní pobočce České pošty a následně ještě ze stejného důvodu působila v Kopřivnici. Následoval přesun do Zlínského a dále Jihomoravského kraje, odkud mobilní pošta již v listopadu 2021 zamířila do Středočeského kraje.

Od 3. ledna 2022 změní místo působení, nicméně opět v rámci Středočeského kraje.

V případě potřeby je Česká pošta připravena mobilní pošty bezodkladně přesunout na další potřebná místa po celé České republice, včetně původních lokalit. To se stalo například na konci června, kdy od pondělí 28. června byla jihomoravská mobilní pošta operativně přemístěna přímo do obcí postižených ničivým tornádem.


Mobilní pošta zajistí větší bezpečnost občanů, kteří si budou moci poštovní službu vyřídit u sebe v obci a nebudou muset kvůli ní cestovat do obce s pobočkou České pošty. Mobilní pošta zprostředkuje poslání listovních i balíkových zásilek, platby i výplaty poukázek a zajistí také výběry hotovosti jako na standardní poště. Samozřejmostí je možnost využít služeb Poštovní spořitelny. Občané díky mobilní poště nezmeškají výplaty sociálních dávek.


Česká Pošta

Zdroj facebook města Neratovice


224 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page