top of page
  • Marta Dušková

Muzikál Souboj Titánů není kopií stejnojmenného fantasy filmu

Divadelní spolek Nové divadlo Mělník zve na novou premiéru muzikálu s názvem Souboj Titánů. Od listopadové velmi úspěšné premiéry Tajemství zámku Scheißburgů mnoho času neuplynulo, přesto soubor nazkoušel další autorskou hru, která je tentokrát inspirována řeckou mytologií.

Na premiéru muzikálu Souboj Titánů se mohou diváci těšit ve čtvrtek 16. března v 19 hodin v divadelním sále Masarykova kulturního domu v Mělníku. Hru režíruje Milada Hluštíková, autorem scénáře, hudby a textů je Radek Šlangal.


Asistentkou režie a autorka choreografie je Adéla Líbalová, která něco málo o vzniku muzikálu prozradila: „Jak vznikla myšlenka napsat muzikál na tohle téma? Rozhodovalo se mezi vícero náměty: Terminátor, E-ski-mo (o eskymáckém emo-chlapci), Černobílý příběh (feudální příběh s metafyzikou rovinou) atd. Všechny byly životaschopné.


Nakonec byl vybrán Souboj Titánů vzhledem k dalším dramaturgickým záměrům“.

Příběh muzikálu není vůbec věrný filmové předloze a nebyl to ani cíl. Adéla Líbalová dodává: „Jako v ostatních autorských počinech jsme použili některé postavy a prvky, leč z klasického děje mnoho nezůstalo. Zdá se, že se to pomalu ale jistě stává typickým rysem našich představení“.

Hlavní téma muzikálu je velmi aktuální právě v této době. Zneužívání či zneužití politické moci. Komediální prvek však nechybí a vše je bráno s určitou nadsázkou, která se projevuje jak v textech, v rolích, kostýmech i režii.


Tak nezbývá jen popřát: Zlomte vaz!Fotografie ze zkoušek Souboj Titánů jsou z archivu Nového divadla Mělník.

137 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page