top of page
  • Marta Dušková

Návyk na nosní spreje může vzniknout už za 5 dní, u dětí již po 3 dnech

Nosní spreje jsou určeny pouze ke krátkodobému použití, závislost na nosních sprejích způsobuje trvale opuchlou nosní sliznici a může vzniknout již pod 5 dnech, u dětí po 3 dnech. Projevem návyku je paradoxně pocit ucpaného nosu ve chvíli, kdy sprej není použit.

Podrobné informace k nosním kapkám a sprejům jsou zveřejněny na Nosní kapky a spreje | NZIP.


Dne 17. září je Světový den bezpečí pacientů a letošní hlavní téma je právě bezpečnost léků. Národní zdravotnický informační portál se v rámci tohoto dne zabývá nejen nosními spreji, ale i bezpečností jiných léků či naopak nebezpečím například u paracetamolu, ibuprofenu, projímadel, léky na žaludek či nouzovou antikoncepcí. Podrobné informace jsou zveřejněny na webových stránkách zde Bezpečí pacientů | NZIP.


Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s World Health Organization (WHO): Country Office in the Czech Republic, Státní zdravotní ústav, Státní ústav pro kontrolu léčiv, Česká lékárnická komora a Česká komora farmaceutických asistentů spouští od 12. září kampaň ke Světovému dni bezpečí pacientů, připadajícímu na 17. září. Jejím letošním heslem je Bezpečné léky bez rizika!


Světový den bezpečí pacientů je pravidelnou iniciativou zaměřující se na problematiku bezpečí pacientů při poskytování zdravotní péče. Má za cíl zvýšit povědomí a zapojení veřejnosti v oblasti kvality a bezpečí poskytované zdravotní péče při zacílení na zvolené téma. V letošním roce je hlavním tématem bezpečnost léků.8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page