top of page
  • Marta Dušková

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje jsou nominovány osobnosti z mělnického regionu

Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje je nominováno 36 osobností a od 16. listopadu je možné se seznámit s jejich příběhy a hlasováním rozhodnout, kdo získá Cenu hejtmanky.Jde o cenu určenou osobnostem, které jsou něčím mimořádné. Cenu lze udělit i in memoriam. Je udělována v kategoriích za hrdinský čin a společenskou odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru, podnikatel/podnikatelka, cena veřejnosti.


V případě prvních šesti kategorií rozhoduje o výběru oceněného hodnotící komise. O poslední kategorii, kterou je cena veřejnosti, rozhoduje veřejnost prostřednictvím hlasování, které potrvá do pátku 10. prosince. Medailonky nominovaných a odkaz na hlasování je tady Cena hejtmanky 2021 - nominovaní | Informační systém krajského úřadu (kr-stredocesky.cz).


„Pro občanskou společnost je nesmírně důležité ukazovat příklady, které se mohou stát inspirací pro ostatní. Ať už je to práce pro druhé, vytrvalost v podnikání, v kultuře, ve sportu nebo příběhy hrdinů, kteří neváhali, vyhodnotili situaci a rozhodli se zachránit lidský život nebo zdraví, i když ostatní jen šokovaně přihlíželi. Všechny příběhy, které stojí za nominacemi, nám dávají naději, že žijeme v dobré společnosti, že to s námi není tak zlé,“ uzavřela hejtmanka.


Mezi 36 nominovanými osobnostmi je z mělnického regionu nominována Jitka Čadek Čvančarová Mělník, Aleš Charvát Ledčice, Kristýna Matějková Ledčice, Milada Petrová Mělník – Mlazice.


Slavnostní vyhlášení výsledků by mělo proběhnout v lednu 2022. Podrobné informace k hlasování jsou k dispozici na www.kr-stredocesky.cz .

151 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page