top of page
  • Marta Dušková

Na co se těšit v únoru aneb přehled únorové kultury v Mekuc

Hudební sál Masarykova kulturního domu Mělník bude ve středu 2. února v 19.30 hodin patřit dalšímu swingovému večeru. Saxofonista Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším postavám české jazzové hudby.

Páteční večer 4. února v 19 hodin ožije hudební sál MKD poetickým večerem milostné poezie s názvem Velké srdce.


Do divadelního sálu MKD se mohou diváci těšit v úterý 15. února v 19 hodin na představení s názvem Heroes – Losers Cirque Company. Večer nebudou chybět novo cirkusové prvky, které střídá pantomima.


Další přednáška v rámci cyklu Kapitoly z architektury 20. století nese téma Předstupně a počátky: Secese a současná moderna. Přednáška se uskuteční ve středu 16. února v 18 hodin v hudebním sále MKD.


V galerii Za rohem v Městské knihovně Mělník zahájí vernisáž výstavu s názvem Listuj světem v pondělí 17. února v 17 hodin. Výstava prezentuje současnou polskou literaturu pro děti v českém překladu.


V pobočce Mělnického kulturního centra v galerii Ve Věži bude instalována výstava fotografií Mělníka a okolí od místních autorů s názvem Fotověž 2022. Výstavu otevře vernisáž v pondělí 17. února v 18 hodin.


Výstava České loutkové divadlo třikrát jinak je výstavou Divadelního ústavu – Institutu umění, kterou zahájí vernisáž v Masarykově kulturním domě v úterý 18. února v 17 hodin. Po zahájení výstavy se v hudebním sále odehraje loutková pohádka pro děti na motivy pohádky K.J. Erbena Dlouhý, Široký a Bystrozraký.


Představení O ošklivé princezně se uskuteční v rámci 49. ročníku přehlídky divadelních souborů Divadlo dětem 2022. Pohádka pro děti je připravena v divadelním sále MKD na neděli 20. února v 15 hodin.


Městská knihovna Mělník zve v pondělí 21. února v 16 hodin na besedu s názvem Hacknutá čeština. Besedovat se čtenáři bude Martin Kavka, autor online platformy Čeština 2.0 a knihy Hacknutá čeština.


Fascinující detektivní komedie s názvem Enigmatické variace aneb Láska až za hrob odhalí tajemství v divadelním sále MKD v pondělí 21. února v 19 hodin.


Erotické drama natočené podle skutečného příběhu s názvem Benedetta se bude promítat v hudebním sále MKD v úterý 22. února v 19 hodin. Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě koncem 17. století výsadní postavení v klášteře.

Koncert kapely anglického klávesisty a zpěváka Nicka Steeda v názvem Bluesové trio THR33 se rozezní hudebním sálem ve středu 23. února v 19.30 hodin.


Dalším představením v rámci 49. ročníku přehlídky divadelních souborů Divadlo dětem je pohádka Není princezna jako princezna, na kterou se mohou děti těšit do divadelního sálu MKD v neděli 27. února v 15 hodin.


Poslední únorový den pondělí 28. února bude patřit přednášce Americký sen – Cesta za mé vlastní hranice. Přednáška Jakuba Greschla, který cestuje i přes svůj handicap, se uskuteční v hudebním sále MKD v 18 hodin.


Podrobné informace k únorovým událostem jsou zveřejněny na Program | Mekuc.

64 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page