top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Na dopravním hřišti v Mlazicích bude volební drive-in

MĚLNÍK - Voliči z okresu Mělník, kterým byla nařízena karanténa nebo izolace z důvodu onemocnění Covid-19, budou moci volit v nadcházejících říjnových krajských a senátních volbách na takzvaném drive-in volebním místě, případně do zvláštní volební schránky.


Drive-in volební místo zřizuje Krajský úřad po projednání s Armádou ČR a s Policí České republiky pro území každého okresu s tím, že Městským úřadem Mělník bylo vytipováno jako nejvhodnější místo v Mělníku, ul. Karolíny Světlé a to v prostoru dopravního hřiště, přičemž bylo toto místo všemi dotčenými orgány schváleno. Zde budou moci občané z celého okresu při volbách hlasovat přímo z aut už ve středu 30. září od 7 do 15 hodin. V případě konání druhého kola senátních voleb též 7. října, a to opět od 7 do 15 hodin. Vybavení volebního stanoviště zajistí Armáda České republiky.


Při příjezdu k volebnímu stanovišti a odjezdu od něj se oprávněný volič bude řídit pokyny komise pro hlasování a vojáků v činné službě dohlížejících na provoz u volebního stanoviště.

Hlasování do zvláštní přenosné volební schránky proběhne od 7 do 22 hodin prvního dne voleb a od 7 do 14 hodin druhého dne voleb. Krajský úřad může dobu pro hlasování do zvláštní přenosné volební schránky ve druhém dni voleb prodloužit, a to nejdéle o 3 hodiny. Oprávněný volič, který hodlá využít hlasování do zvláštní přenosné volební schránky, požádá o zajištění tohoto způsobu hlasování krajský úřad příslušný podle místa, kde oprávněný volič pobývá. Požádat lze telefonicky na telefonním čísle zveřejněném krajským úřadem na jeho internetových stránkách, a to do dvacáté hodiny dne před prvním dnem voleb. Oprávněný volič sdělí krajskému úřadu své jméno a příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu, adresu místa, kde pobývá na území příslušného kraje, a telefonní číslo. Informaci o telefonním čísle kde lze požádat o zajištění hlasování do zvláštní přenosné volební schránky zveřejní krajský úřad na svých internetových stránkách do desátého dne před prvním dnem voleb.


Barbora Walterová Benešová, Městský úřad Mělník

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page