top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Na výstavě hub v muzeu bylo letos k vidění 150 druhů

MĚLNÍK - Tradiční výstava hub v Regionálním muzeu Mělník se letos netradičně konala v muzejních sklepích. „V září bývá ještě hodně teplo a v podkrovním sále to houbám moc nesvědčilo, vysychaly a ztrácely tvar i vůni. Proto jsme hledali lepší klima, kde by houby vydržely pěkné po celé dva dny výstavy. Muzejní sklepy se letos osvědčily.“ vysvětluje muzejní edukátorka Jitka Králová.

I přes koronavirovou situaci se podařilo uspořádat i výukové programy pro školy s mykologem Jaroslavem Malým. Probíhaly však za zpřísněných hygienických podmínek. Samozřejmostí bylo použití roušek a dezinfekce. Jednotlivé školní skupiny také vcházely a vycházely různými vchody, aby se v muzeu nestřetly.

Na výstavě se sešlo rovných 150 druhů hub. Mezi vzácné patřily např. hvězdovka tuhová a kvítková, palečka Kotlabova nebo bílá forma křemenáče osikového. Návštěvníci mohli obdivovat i mnoho druhů hřibů a největší houbu výstavy pečárku císařskou s průměrem klobouku 30 cm.

Více než polovinu hub nasbírali muzejníci na Kokořínsku, další dovezl mykolog Jaroslav Malý z jižních Čech a několik exponátů přinesli i sami návštěvníci.

Kristýna Frelichová, Regionální muzeum Mělník


14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page