top of page
  • Marta Dušková

Nejvyšší finanční příspěvek na propagaci získá obec Ledčice

Na rozvoj a propagaci získají úspěšné obce v soutěži Vesnice roku 2023 od kraje a ministerstev finanční dary. Radní Středočeského kraje doporučili rozdělení více než jednoho milionu korun mezi 13 obcí.Obec Ledčice, která získala v krajské soutěži titul Vesnice Středočeského kraje roku 2023, obdrží nejvyšší finanční příspěvek od Středočeského kraje ve výši 200 000 Kč. Ledčice budou dále bojovat o celostátní titul Vesnice roku 2023 a o celkovém vítězi se bude rozhodovat 16. září.


Do celostátního kola postupuje i obec Chorušice, držitel Zelené stuhy, která bude soutěžit v celostátním kole o Zelenou stuhu České republiky 2023. Na propagaci a přípravu prezentace získá obec 100 000 Kč. Zelená stuha je jako ocenění udělena obcím, které jsou mimořádným příkladem v péči v oblasti životního prostředí, zeleně veřejných prostranství i tvorby a péče o přírodní prvky v krajině.


„Soutěž vesnice roku 2023 je skvělým způsobem, jak se mohou středočeské obce zviditelnit. Úspěšné obce, které byly oceněny, mohou současně sloužit jako pozitivní příklad pro ostatní, a to například díky bohatému kulturnímu dění, spolkové činnosti, energetické samostatnosti obce nebo třeba péči o přírodu. Peněžní dary, které obcím kraj poskytne, poslouží na prezentaci a propagaci obcí, ale také na jejich všeobecný rozvoj,“ upřesnil Michael Kašpar, náměstek hejtmanky pro oblast financí a dotací.


Podrobné informace k finančním příspěvkům jsou zveřejněny na webu Středočeského kraje v článku Úspěšné obce v soutěži Vesnice roku 2023 Středočeského kraje si rozdělí víc než milion korun Středočeský kraj - Webový portál Středočeského kraje (stredoceskykraj.cz).

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page