top of page
  • Marta Dušková

Nemáte co číst? Půjčte si knihy přes okno

MĚLNÍK - Městská knihovna Mělník oznámila s radostí, že od středy 25. listopadu otvírá na pobočkách městské knihovny na Chloumku a na Slovanech výdejní okénka pro vracení a půjčování knih. Otevřeno bude vždy od 13 do 17 hodin.


Požadované knihy si zájemce vybere z katalogu knihovny, pouze knihy, které jsou určené pro pobočky Slovany a Chloumek. Seznam zašle na e-mail mastalkova@mekuc.cz nebo lumpeova@mekuc.cz spolu se jménem, příjmením a číslem čtenářského průkazu. V případě vracení je nutné se domluvit s paní knihovnicí na telefonu 606 025 422.


Nové prostory knihovny na náměstí Karla IV. jsou připravovány a otevřeno bude pravděpodobně od 7. prosince, pokud to situace umožní. Přibližně 50 tisíc knih je přestěhováno a nyní jsou rovnány do regálu, aby byly připraveny na prosinec pro čtenáře.


Výběrové řízení na rekonstrukci nových prostor knihovny probíhalo v roce 2019. Rekonstrukce stála 15 milionů. Nábytek navrhl architekt, specialista na knihovny, Tomáš Hořava. Teď už zbývá v nových krásných prostorách přivítat v prosinci první čtenáře.


V původních prostorách knihovny ve Vile Karole bude po rekonstrukci, která by měla trvat přibližně rok, umístěna Základní umělecká škola Mělník.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page