top of page
  • Marta Dušková

Nemocnice Neratovice a Mělník budou poskytovat zdravotní péči pod hlavičkou jedné právnické entity

Nemocnice Mělník, kterou provozuje společnost Mělnická zdravotní, a. s., a Nemocnice Neratovice, kterou provozuje společnost ALMEDA, a. s., vytvoří v průběhu roku 2024 jednu společnou právnickou entitu. Tato fúze spojí dvě významné zdravotnické instituce v mělnické oblasti a posílí regionální zdravotnický systém.

Nemocnice Neratovice a Nemocnice Mělník budou nadále poskytovat péči ve stávajících prostorách a v komunikaci budou používat značku „Nemocnice Neratovice“ a „Nemocnice Mělník“ tak jako doposud. Společnost bude také nadále patřit do skupiny VAMED MEDITERRA a.s. tak, jako do této chvíle.


„Tato fúze posílí naši pozici předního poskytovatele zdravotní péče v regionu a umožní nám pružněji reagovat na potřeby pacientů v Mělníku, Neratovicích a okolních obcích a nadále jim poskytovat vysoce kvalitní zdravotní péči. Sloučení pod jednu právnickou entitu nám umožní mimo jiné i optimalizovat administrativní procesy, což povede ke zvýšení efektivity. Získáme tak zdroje, které budeme moci investovat do zlepšení vybavení a modernizace obou nemocnic, zároveň budeme schopni rozšířit spektrum zdravotnických služeb pro naše pacienty,“ uvádí Dr. Jochen Sagadin, CEO a předseda představenstva skupiny VAMED MEDITERRA. Spojením se píše nová budoucnost pro Nemocnici Neratovice a Nemocnici Mělník, které dále půjdou ruku v ruce.


„Pro pacienty, ke kterým cítíme náš závazek především, je to dobrá zpráva. Je to ale i dobrá zpráva pro naše zaměstnance, neboť administrativní propojení nemocnic umožní ještě užší spolupráci než doposud a také přinese více příležitostí k profesnímu rozvoji. Staneme se tak ještě stabilnějším zaměstnavatelem, což je v dnešní době nedostatku zdravotnického personálu a jeho koncentraci do větších nemocnic zásadní. Tímto spojením se díváme hlavně do budoucnosti. Vidíme, že trend koncentrace péče do větších celků je do budoucna nevyhnutelný, de facto se již děje. Tento krok je dobrým řešením pro naše pacienty, budeme tak totiž moci pokračovat v naší dlouholeté tradici poskytování špičkové zdravotní péče a inovací v oblasti zdravotnictví v regionu tak, jak jsou zvyklí, a ještě lépe, “ dodává Ing. Karel Kantor, člen představenstva a New Business Development Officer skupiny VAMED MEDITERRA.


PhDr. Petra Plutnarová  

Tisková mluvčí VAMED MEDITERRA a.s.

tel: +420 734 781 692 

Tisková zpráva ze dne 31.10.2023


O skupině VAMED MEDITERRA 

Skupina VAMED MEDITERRA je členem nadnárodního holdingu VAMED, který je předním globálním poskytovatelem celé řady služeb pro nemocnice a další zdravotnická a lázeňská zařízení ve světě od výstavby nemocnic až po celkové provozní řízení takových zařízení. Historie holdingu VAMED sahá až do roku 1982 a v současnosti působí v mnoha zemích světa.


VAMED MEDITERRA provozuje v České republice celkem sedm zdravotnických zařízení a také Soukromou střední zdravotnickou školu na Mělnicku. Za dobu působení skupiny získaly její jednotlivé nemocnice a kliniky řadu prestižních ocenění a certifikací, ať už za finanční stabilitu či za pozitivní hodnocení pacientů


745 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page