top of page
  • Marta Dušková

Nevíte, kde hledat ověřené informace nejen o COVID-19?

Zajímají vás informace o nebezpečnosti koronaviru či jiná zdravotnická témata? Ministerstvo zdravotnictví informuje o informačním portálu, kde je možné nalézt některé odpovědi.

Národní zdravotnický informační portál (NZIS) vznikl s cílem poskytovat veřejnosti informace z oblasti zdravotnictví, za které ručí odborníci. Portál přináší ověřené a garantované informace, na které se můžete spolehnout.


Garantem obsahu NZIS je Ministerstvo zdravotnictví a garantem vývoje je Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR.

Portál se dělí do několika sekcí, jako například prevence, zdravý životní styl nebo informace o nemocech a samozřejmě i o velmi sledovaném COVID-19 https://www.nzip.cz/modul/informace-o-nemocech. Na webu portálu je zveřejněna i mapa dostupné zdravotní péče, kde je možné nalézt zdravotnická zařízení či odborníky v oblasti zdravotnictví.

Zorientovat se ve zdravotnickém systému není vůbec jednoduché, a tak v sekci Životní situace naleznete informace a doporučení z oblasti zdravotního pojištění, práv pacienta, sociálního zabezpečení a další.

NZIP nemá ambice nahrazovat online poradnu pacientů či odborná diskusní fóra. Pokud tedy návštěvník nenajde odpověď na svůj dotaz, je na webových stránkách portálu k dispozici jednoduchý formulář, kde je možné zadat otázku z oblasti, která vás zajímá.

Informace zveřejněné na NZIP nenahrazují lékařské konzultace či diagnostické a léčebné postupy a procedury.

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page