top of page
  • Marta Dušková

Nominujte výrazné osobnosti svého regionu na Cenu hejtmanky Středočeského kraje

Středočeský kraj pokračuje v tradici udělování Cen hejtmanky. Mohou je získat osobnosti, které svou činnost, zásluhy či celoživotní práci významně spojily se Středočeským krajem. Návrhy pro letošní rok mohou lidé začít posílat už nyní, uzávěrka je 30. října 2021 v 9 hodin.„Tradici udělování Cen hejtmanky jsme rádi zachovali. Myslím, že je velmi důležité hledat a symbolicky ocenit spoluobčany, kteří mohou být vzorem pro ostatní, kteří dělají něco smysluplného, pomáhají, nejsou lhostejní k problémům druhých. A vůbec to nemusí být známé osobnosti, naopak budeme rádi, když poznáme lidi, o kterých ví jen jejich okolí, a přitom si zaslouží úctu či obdiv celé společnosti,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).


Kandidáti na ocenění musí být spjati s krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost.


Cena hejtmanky se bude udělovat v těchto kategoriích: za hrdinský čin, společenskou odpovědnost, kulturu, sport, dále za oblast vzdělávání, vědy a výzkumu. Další samostatné kategorie tvoří pracovníci veřejného sektoru a podnikatelé. Ze všech zaslaných návrhů budou moci lidé navíc na podzim vybrat prostřednictvím internetového hlasování osobnost v kategorii Cena veřejnosti.


V loňském roce se sice anketa vyhlásila, ale kvůli pandemii byla nakonec pozastavena. „Všechny nominace z loňska přidáme k těm letošním. Nominovat někoho je jednoduché, lidé mohou své návrhy posílat buď elektronicky prostřednictvím formuláře na krajském webu, nebo poštou. Děkuji všem, kteří se zapojí, a těším se na příběhy, které se ke každé nominované osobnosti vážou,“ dodala hejtmanka. Nominace se shromažďují až do konce října, vyhlášení vítězů se předpokládá na sklonku letošního roku.


Členy hodnotící komise budou hejtmanka Středočeského kraje (předsedkyně), členové rady kraje, zástupci politických klubů Zastupitelstva SK a odborníci z jednotlivých oblastí.

Nominační formulář a další informace o Ceně hejtmanky naleznete ZDE.

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page