top of page
  • Marta Dušková

Nostalgická myš ožívá opět kulturou

Nostalgická myš v Šemanovicích není jen restaurace. Kultura se do Nostalgické myši vrací opět ve formě výstav, koncertů či divadelních představení.


Pátek 30. července od 20 hodin se uskuteční vystoupení pražské kapely Red Baron Band, která zahraje nejen pro milovníky rocku. V srpnu se mohou návštěvníci těšit na Jazzový večírek, který se uskuteční v sobotu 7. srpna od 20 hodin.

V srpnu vystoupí další známé osobnosti jako Jan Spálený a Petr Rímský, Ondřej Suchý a Jiří Schmitzer. Program koncertů v Nostalgické myši je nabitý až do konce roku.

V blízkosti romantického hradu Kokořín a tajuplného hradu Houska, v blízkosti pískovcových skal a 50 kilometrů od Prahy leží obec Šemanovice a zde najdete Nostalgickou myš, která nabízí spoustu kulturních zážitků.


Nostalgická myš je hospoda se zahrádkou a se sálem pro konání kulturních akcí, s výstavní síní a i možností ubytování. Tento víceúčelový prostor vybudoval z bývalého vepřína Petr Pěnkava v roce 1995. Prostor navazuje na místní cimrmanovskou tradici a bratři Jiří a Ondřej Suchý jej vybavili jako kulturní stánek, ve kterém je umístěna řada uměleckých rekvizit a sbírek z divadla Semafor. Je zde i zeď s podpisy návštěvníků, kteří v "myši" natáčeli od roku 1997 do podzimu 2018 s Ondřejem Suchým pořad Nostalgické muzeum zábavy pro Český rozhlas a některé pořady pro Českou televizi.


Na tuto tradici úzce navazuje také tradice cimrmanovská, protože se zde konaly a natáčely slavné Salony Cimrman.115 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page