top of page
  • Marta Dušková

Nová výzva na podporu dětských skupin pomůže vytvoření vzniku nových dětských skupin

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v pátek 10. března novou výzvu

na podporu dětských skupin. Je tak možné opět žádat o evropské finanční prostředky z Operačního programu Zaměstnanost plus a peníze jsou určeny především na vytvoření kapacit nových dětských skupin a první rok jejich provozu.

Vznik nových dětských skupin pomůže podpoře rodin s nejmenšími dětmi a cílem je co nejvíce pomoci rodičům, podpořit je při návratu na pracovní trh, zejména maminky. Aby jejich vstupu do práce nebránilo to, že pro své dítě nenajdou místo ve školce.


Výzva na podporu dětských skupin platí od 10. března do 30. září 2023. Příjem žádostí o podporu bude spuštěn od pátku 17. března od 8 hodin. Vyčleněno je 300 milionů korun.

Projekt nového zařízení s dvanácti místy může získat dotace až do výše 2,8 milionu korun a podporovány budou dětské skupiny pro veřejnost a podnikové dětské skupiny.

Podrobné informace k nové výzvě je možné získat na webu MPSV opět podpoří vznik dětských skupin, na novou výzvu je z fondů EU vyčleněno 300 milionů korun či v tiskové zprávě text (mpsv.cz).


Text výzvy a další potřebné přílohy jsou zveřejněny na webu Vybudování dětských skupin (1) - Přehled výzev - www.esfcr.cz.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page