top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Nové dálkové spínání veřejného osvětlení v Mělníku

Technické služby města Mělníka se svým střediskem Elektro úspěšně zprovoznily centrální systém spínání městského veřejného osvětlení. Po třech měsících demontáže původních a montáží nových, kvalitnějších a spolehlivějších komunikátorů od firmy Jablotron, se podařilo nastavit systém tak, aby pracoval při zapnutí i vypnutí veřejného osvětlení v nejvhodnější čas pomocí hlavního komunikátoru umístěného v Technických službách.

Ten vyšle každých pět sekund jednu SMS do daného zapínacího bodu. Pro 43 existujících zapínacích bodů se tato činnost provede v časovém horizontu pouhých čtyř minut. Zároveň se tím zamezí chaotickému spínání, které bylo dříve zapříčiněno různými druhy spínacích prvků.


Tím dochází nejen k úsporám ve spotřebě elektrické energie (odhad úspory dle provozních podmínek je 120. tis. Kč/rok), ale současně pracovníci údržby veřejného osvětlení mohou ovládat celý systém pomocí telefonu.


Zároveň byly do rozváděčů veřejného osvětlení namontovány nové digitální elektroměry, které jsou s komunikátory Jablotron propojeny tak, aby pomocí SMS zprávy bylo možné získat informace o denní i celkové spotřebě elektrické energie.


Zdařila se tak poměrně složitá a efektivní akce. Děkuji za aktivní přístup v jejím řešení pracovníkům TSmM, středisko Elektro.


Ing. Kateřina Mynaříková, energetický manažer MÚ Mělník

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page