top of page
  • Marta Dušková

Nové divadlo Mělník opět zaplnilo divadelní sál

Aktualizováno: 20. 3. 2023

Divadelní spolek Nové divadlo Mělník uvedlo ve čtvrtek 16. března před plným divadelním sálem v Masarykově kulturním domě v Mělníku po krátké době další premiéru, předchozí byla uvedena v listopadu minulého roku, autorské hry Souboj Titánů.

Souboj Titánů napsal Radek Šlangal, autorskou hru režírovala Milada Hluštíková, scéna a kostýmy Milada Hluštíková, zvuk Jaroslav Matějka.


Za velmi povedenou a zajímavou choreografií stojí Adéla Líbalová, která byla zároveň asistentkou režie, a ke hře podotýká: „V každé scéně je patrná větší či menší míra nadsázky – v textech, herectví, kostýmech, režii. Neodpustili jsme si vtípky, které mohou být pro útlocitnější diváky trochu za hranou. Snažíme se o vícevrstevný humor: od nejpřímočařejšího po rafinovanější, subtilnější. Je pravdou, že v muzikále je několik „Easter eggs“ (věcí, kterých si divák všimne, jen pokud má určitý vhled a kontext, nebo je zaregistruje s odstupem času) a „inside jokes“ (vtipů a referencí, které chápeme jen my). Těchto prvků tam však není mnoho a divák rozhodně o nic zásadního nepřichází“.

Hlavním tématem hry je zneužívání politické moci, což je pořád aktuální téma i v dnešní době. Hra je částečně založena na řeckých bájích a pověstech. Nejvyšší řecká bohyně Héra vládne krutě a všichni pozemští vládci se jí musí podřídit. Totalitní režim Héry umožní naprostá lhostejnost Dia. I toto připomíná současný svět a od vládnutí bohů na Olympu se tedy mnoho nezměnilo… I přes vážnější téma ale jde pořád o muzikálovou komedii, jejíž cílem je především pobavit a rozesmát, a to se dle reakcí diváků podařilo naplnit vrchovatě.

Adéla Líbalová ke hře dodává: „Naším záměrem bylo vybavit muzikál příjemnými melodiemi s přiměřeně dobrou instrumentací. V rámci konzistence jsme použili různé hudební žánry a rytmy. I v hudbě může pozorný muzikálový fanoušek v několika málo případech najít „tajné“ odkazy, vzdávající hold úspěšným dílům tohoto žánrů. Písňové texty se snaží vyhýbat jednoduchým otřelým rýmům typu „žít – být – mít – vzít“ a naopak přispívat k celkové nadsázce“.


Všechny pěvecké a herecké výkony byly na profesionální úrovni bez chyb, se kterými člověk u muzikálu tak trochu počítá a malé vyjetí z rytmu ani nevnímá. Jako u minulé premiéry i tady byly pěvecké výkony na vysoké úrovni, které umocňovaly příjemné melodie.

Osoby a obsazení:

Andromeda: Alisa Gerstovskaya Ramin van der Decken: Jakub Gabriel Rajnoch Héra: Klára Valášková Zeus, Poseidon: Pavel Syrový Feronike: Terezie Vránová

Filosof: Tomáš Felix

Defné, Cháron: Adéla Líbalová Sierra van der Decken: Anna Černá Hefaistos, Inkvizitor: Alex Krátký Kolega: Christian Theodore Medúza: Daniel Šimek Pegas: Natálie Kudriová


Dále účinkují: Pavla Švecová, Jan Jakabovič, Petra Kaluginová, Adéla Havláková, Martin Vávra, Radek Šlangal, Ondřej Dvořáček Hvězdný host: Michal Bragagnolo coby hlas krále


Fotografie rozděleny do dvou galerií – samotné představení a shrnutí hlavních písní po první děkovačce.


Foto Marta Dušková

289 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page