top of page
  • Marta Dušková

Nurofen pro děti dorazí do Vánoc

Nedostatek léků není jen problém v České republiky, ale je celoevropský a způsobuje velké problémy nejen rodičům.

Ministerstvo zdravotnictví v úterý 13. prosince vyjednalo dodávku 300 000 balení Nurofenu pro děti a do Vánoc by měla dorazit zhruba třetina.


Výrobce Reckitt Benckiser následně ČTK potvrdil, že v příštím týdnu bude v Česku k dispozici rozpustný prášek Nurofen pro děti od tří měsíců a od šesti let, prodávat se budou i čípky. Zároveň výrobce oznámil, že důvodem výpadku jsou „výrobní důvody“.


Sdělení výrobce dne 14. prosince:

„V prodeji bude příští týden Nurofen 20 mg/ml určený pro pacienty od tří měsíců ve 100 ml balení a Nurofen 40 mg/ml určený pro pacienty od šesti let ve 100 ml balení. Oba léky budou k dostání ve formě rozpustného prášku s jahodovou příchutí. Lidé budou moci koupit i čípky Nurofen pro děti 125 mg“.


Dodávka Nurofenu pro děti, kterou vyjednalo Ministerstvo zdravotnictví tento týden, bude rozdělena plošně do sítě lékáren.


Situace s nedostatkem léků je nutné řešit do budoucna. V přípravě je novela zákona o léčivech, která má přinést lepší přehled o stavu v lékárnách a distributorům povinnost držet zásobu léků na předpis.


Podrobné informace k tématu zveřejnilo ČTK v článku MZd vyjednalo 300.000 balení Nurofenu pro děti, do Vánoc dorazí zhruba třetina (ceskenoviny.cz).

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page