top of page
  • Marta Dušková

Od pondělí bude možná rotační výuka na všech ZŠ v Česku

Na jednání vlády ve čtvrtek 6. května bylo rozhodnuto o dalším rozvolnění ve zbývajících krajích a doplňuje tak opatření, která již byla zveřejněna.Školy

Od pondělí 10. května dojde ke sjednocení pravidel pro školní docházku, sportování dětí a dalších aktivit po celé republice. Do škol v celé republice se vrátí v rotační výuce žáci 2. stupně základních škol, nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře. Obnovena bude i klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol. Otevřena budou i střediska volného času pro děti. Bez omezení budou fungovat mateřské školy a dětské skupiny. K organizovanému sportu se vrátí děti do 18 let.


Kultura

Od pondělí budou zpřístupněna muzea, galerie, hrady, zámky a další objekty, otevřou se výstaviště a veletrhy v celé republice.


Sport

Od pondělí může spolu sportovat venku až 30 lidí, vevnitř maximálně 2 osoby do 18 let.


Roušky

Od pondělí nebude na ulici povinný respirátor či rouška, pokud jde po ní člověk sám. Ochranu dýchacích cest ve venkovních prostorách bude nutné nosit jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry, pokud nejde o členy jedné domácnosti.


Celé znění tiskové zprávy z jednání vlády je ZDE.29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page