• Marta Dušková

Před cestou na dovolenou si přibalte do kufru roušku či respirátor a nezapomeňte na covid pas

V České republice v současné době neplatí žádná omezení, nicméně v některých zemích se nadále covidová opatření vyžadují. Například v Řecku je povinný respirátor a může být vyžadován třeba i na palubě letadla.Stejně tak by cestující měli mít s sebou covid pas nainstalovaný v chytrém telefonu. Některé země, jako například Francie, Egypt, Tunisko a další, požadují prokázání bezinfekčnosti.


Informace o podmínkách cestování do jednotlivých zemích poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí na webových stránkách Rozcestník - informace k cestám do zahraničí | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz), kde je zveřejněn i přehled jednotlivých zemí s podmínkami vstupu. Připravena je i informační linka 222 264 222, která je dostupná od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.


Ministerstvo zahraničních věcí však upozorňuje, že zveřejněné informace o opatřeních v jednotlivých zemích vycházejí z veřejně dostupných informací v těchto státech a s ohledem na rychlý vývoj se mohou pravidla aktuálně měnit.


Je doporučeno před cestou do zahraničí si předem ověřit aktuálně platné podmínky vstupu do dané země.


Užitečné rady a informace před cestou a připomenutí, na co nezapomenout, jsou shrnuty v Desateru na cesty Desatero na cesty | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše