top of page
  • Marta Dušková

Přijďte se pobavit a podpořit OnkoBubliny!

Na mělnickém náměstí Míru se uskuteční v sobotu 4. září akce věnovaná dětem a pro děti. Nápad na pořádání akce s názvem Mělník pro OnkoBubliny vznikl před rokem a stojí za ním studentka magisterského studia Adéla Dutková z Mělníka.Charitativní akce je pořádána pro Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá dětem a mladým lidem s rakovinou, jimž onkologické onemocnění zkomplikovalo život, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na nohy.


Ambasadorkou akce, která vznikla pod záštitou a za pomoci města Mělník, je zpěvačka Milli Janatková, jejíž krásný zpěv se večer rozezní náměstím. Návštěvníci se mohou těšit na další hudební a taneční vystoupení. Součástí programu je večerní předání šeku z vybraných finančních prostředků přímo na akci či věnovaných partnery

akce.

Součástí doprovodného programu je akce Regionálního muzea Mělník Liberta 95 - promenáda historických kočárků, která se uskuteční na radničním dvoře v 15 hodin. Do charitativní akce se zapojí i Městská knihovna Mělník, která se v rámci svého třídenního Čtenářského maratonu ZDE připojí k akci v sobotu a i zde bude možné přispět do sbírky pro OnkoBubliny.V průběhu celé akce mohou návštěvníci přispět do sbírky buď nákupem drobných předmětů či finančním obnosem přímo u stánku nadačního fondu Pink Bubble, předměty vyráběli onkologičtí pacienti. U stánku ACopánky bude ze zapletených copánků či nákupu lapačů snů věnováno 20 % do sbírky pro nadaci. U stánku Rodinného centra Kašpárek, které je spolupořadatelem akce, půjde do sbírky celá část prostředků vybraných malováním na obličej. Stánek Kašpárku není jen o malování na obličej, nabízí zázemí pro děti s výtvarnou dílničkou a obřími bublifuky.


Děti si mohou užít i soutěže u stánku Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, která se do akce zapojila a podpořila finančním příspěvkem jako partner.

V podvečer dojde k sečtení všech vybraných finančních prostředků, včetně finančních darů pěti organizací a finální částka se objeví na darovacím šeku, který bude veřejně předán zástupci Nadačního fondu Pink Bubble.


Do této částky nebudou započteny všechny prostředky z veřejné sbírky. Veřejná sbírka se rozpečetí za přítomnosti notáře na pražském magistrátu až následující týden po akci a následně bude zveřejněna celková vybraná částka prostřednictvím mediálního partnera Kanál eM a na facebooku.


"Ráda bych poděkovala všem vystupujícím a partnerům, kteří se vzdali svých honorářů či části svých výdělků nebo podpořili akci finančně. Chtěla bych, aby si každý na akci našel to své. Za sebe si přeji, aby akce, kterou jsem vymyslela před rokem, dopadla dobře a nepršelo. Všechno ostatní se dá vyřešit. A ať se ve sbírce sejde tolik finančních prostředků, aby pomohli dětským onkologickým pacientům k lepšímu životu či splnění nějakých nedostižných potřeb či přání," sdělila Adéla Dutková, která stojí za tímto smysluplným nápadem, jejímž cílem je pobavit se po období bez kultury a zároveň pomoci.


Na akci nebudou chybět stánky s občerstvením, které bude zaměřeno na děti i dospělé.


Názor redaktorky

Pokud by měl ještě někdo zájem do akce se nějakým způsobem zapojit či akci podpořit, může se ozvat buď v komentáři u článku nebo prostřednictvím emailu kanalem.melnik@gmail.com. Předání nabídky rádi zajistíme.


84 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page