top of page
  • Marta Dušková

Přivítejte léto se zámkem Nelahozeves!

Vítání léta na Skále je název akce nebo spíše party, kterou pořádá zámek Nelahozeves v pátek 25. června od 15 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na kapely, reprodukovanou hudbu, občerstvení, grilování. Nebude chybět ani program pro děti, soutěže o ceny, stolní fotbálek, mini ping-pong či zámecké hry a spoustu jiné zábavy.

Vstup na party je zdarma!Pár informací o zámku z www.lobkowicz.cz/nelahozeves:

"Zámek Nelahozeves je renesanční zámek postavený v 16. století se nachází na levém břehu Vltavy, 35 km od Prahy.

Snoubí v sobě historii vlivné šlechtické rodiny a kulturní dědictví jedné z nejdůležitějších uměleckých sbírek ve střední Evropě.


Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů je souborem dvanácti dobových pokojů, které detailně ilustrují život vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století. Interiéry inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858 – 1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou příležitostně vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z Roudnické lobkowiczké knihovny. Tato knihovna čítá 65 000 svazků a dnes je spolu s hudebním archivem umístěna v prostorách zámku.


V přijímacím salónu je vystaven vzácný nábytek zdobený technikou pietra dura společně s obrazy starých mistrů – Jana Brueghela staršího, Petera Paula Rubense, Paola Veroneseho a Paniniho. Dvě místnosti, dekorované nábytkem z paroží, trofejemi a dalšími předměty, jsou věnovány zbraním a lovu, který byl neodmyslitelnou součástí společenského života šlechty. Poutavé nahlédnutí do každodenního života české šlechty a zámeckého prostředí završuje portrétní galerie členů rodiny od 19. století po současnost".

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page