• Marta Dušková

Přivezl z Tokia zlato a pravděpodobně získá titul Čestný občan Mělníka

Jiřího Prskavce není jistě nutné představovat. Je to český vodní slalomář a kajakář a na olympiádě v Tokiu získal letos zlatou medaili.

Jiří Prskavec je už podruhé mistrem světa, počtvrté mistr Evropy, potřetí mistr republiky, dvounásobný vítěz světového poháru a podruhé startoval na olympiádě. Na svých stránkách www.jiriprskavec.cz zveřejnil svoje přání, které se stalo letos skutkem:

"Jednou najdu svou cestu k olympijskému zlatu".


Narodil se v roce 1993 v Mělníku. Město Mělník přijalo tuto překvapivou zprávu s radostí a tisková mluvčí Městského úřadu Mělník sdělila k tomuto velkému úspěchu Jiřího Prskavce:

"Město Mělník zvažuje udělení čestného občanství města olympijskému vítězi z Tokia Jiřímu Prskavcovi. Prskavec se narodil na Mělníku v roce 1993. O tomto návrhu bude rozhodovat na svém zářijovém zasedání zastupitelstvo města.

K samotnému předání by mohlo dojít v říjnu v rámci oslav 140 let od založení místního Klubu veslařů mělnických 1881".


Ocenění Čestné občanství města se uděluje osobám, které se zasloužily významným způsobem o rozvoj obce či města. Po udělení čestného občanství má právo majitel takového ocenění vyjadřovat se na zasedání zastupitelstva obce k daným tématům v souladu s jednacím řádem zastupitelstva.


Naposledy bylo uděleno Čestné občanství města Mělník v roce 2019 panu Karlu Lojkovi.


Použité foto je z archivu Jiřího Prskavce.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše