top of page
  • Marta Dušková

Parkovací dům otevře pro veřejnost na sv. Valentýna

Nový parkovací dům v Kralupech nad Vltavou bude veřejnosti otevřen od pondělí 14. února. Návštěvníci mohou využít nového parkovacího komplexu již od brzkých ranních hodin.

Budova se zelenou střechou nabízí 350 míst pro automobily a 120 míst pro jízdní kola. Počítáno je rovněž s nabíjecími stanicemi pro elektromobily a elektrokola. Od nového parkovacího domu si představitelé města mnohé slibují. Kralupy se totiž dlouhodobě potýkaly s nedostatkem parkovacích míst, a to i navzdory tomu, že jich v nedávné době vzniklo poměrně dost (např. v Dobrovského ulici). „Už v minulých letech se nám podařilo vybudovat hned několik odstavných parkovišť. Dlouhodobě se však potýkáme s nárůstem vozidel, kterými se do Kralup dostávají lidé z okolí. Právě tyto řidiče bychom chtěli přimět k využívání parkovacího domu,“ uvedl kralupský starosta Marek Czechmann, jenž je zároveň přesvědčen o tom, že právě tento projekt by měl postupně eliminovat nárůst automobilů v přilehlých ulicích. Jednou z nich je kupříkladu ulice Havlíčkova, jež bývá obsazována vozidly takřka nepřetržitě.


Místostarosta Libor Lesák k principu fungování parkovacího domu vysvětluje následující: „Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu a musí tak splňovat určitá kritéria. Jedním z nich je i tzv. princip P+R (‚park and ride‘, česky ‚zaparkuj a jeď‘), čímž je tedy řečeno, že parkování by mělo sloužit zejména pro zákazníky Českých drah, kteří budou jezdit vlakem do Prahy. Parkovací dům tedy nebude sloužit ke čtyřiadvacetihodinovému parkingu. Naopak návštěvníci centra města mohou ke krátkodobému parkování toto místo využívat.“

Kralupští radní nicméně v průběhu měsíce ledna schválili zavedení parkovacích karet, které umožní zájemcům využívat parkovací dům v delším časovém období (za podmínky každodenního vyparkování).


Druhy parkovacích karet při běžné ceně parkovného 15,- Kč za 1 den jsou následující:

  • Měsíční parkovací karta – pořizovací cena: 300,- Kč (20 x 15,-)

  • Čtvrtletní parkovací karta – pořizovací cena: 765,- Kč (60 x 15,- + 15 % sleva)

  • Půlroční parkovací karta – pořizovací cena: 1 530,- Kč (120 x 15,- + 15 % sleva)

Projekt „Parkovací dům v Kralupech nad Vltavou“ zahrnoval výstavbu velkokapacitního objektu, jehož realizační cena činí 113 090 453 Kč - 90 % uznatelných nákladů představuje dotační částka z Integrovaného regionálního operačního programu (cca 92 milionů korun).


Provozní řád parkovacího domu je zveřejněn na www.mestokralupy.cz.86 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page