top of page
  • Marta Dušková

Pilotní projekt nastupování všemi dveřmi autobusu odstartoval právě dnes

Středočeský kraj rozjíždí pilotní projekt od 1. května nastupování všemi dveřmi na dvou autobusových linkách a to PID 519 a 705. Doposud byl nástup možný pouze předními dveřmi. Konec pilotního projektu je plánován na konec července 2024.

Vyhodnocení projektu bude v srpnu a září a data budou k dispozici až na konci října. Předpokládá se, že výsledek vyhodnocení dat umožní projekt rozšířit na všechny autobusové linky Středočeského kraje.„Jde o další projekt, kterým chceme cestování v prostředcích hromadné dopravy zpříjemnit. Odpadnout by měly například fronty na zastávkách. Takto autobus přijede, cestující se rychle vymění a jede se dál. Sníží se tedy počet minut strávených ve stanicích, což povede i ke zrychlení přepravy a lepšímu dodržování jízdního řádu," vysvětluje záměr Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

„Cílem pilotního provozu je zjistit rozsah využívání tohoto způsobu nástupu ze strany cestujících a dopady na pobytové doby v zastávkách a na počty cestujících odbavených řidičem a zjištění, kolik bude potřeba revizorů a samoobslužných validátorů pro nákup papírových jízdenek do autobusů,“ konstatuje Petr Borecký.

Další informace na webu kraje v článku Nástup do autobusu všemi dveřmi. Středočeský kraj rozjede pilotní projekt na dvou linkách Aktuality - Webový portál Středočeského kraje (stredoceskykraj.cz) a na webu PID Na linkách 519 a 705 startuje pilotní projekt otevírání všech dveří | Pražská integrovaná doprava Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page