top of page
  • Marta Dušková

Poškození mozku se zpočátku projevuje poruchou paměti…

Město Kralupy nad Vltavou a Institut Dementia pořádá výstavu s názvem Demence je nemoc, ne sprosté slovo. Výstava je instalována v prostoru městského úřadu a je možné ji navštívit do 27. dubna v provozní době úřadu.

Výstava se zaměřuje na demenci, což je poškození mozku, které se nejdříve projevuje poruchou paměti, později zasahuje intelekt i osobnost. Expozice představuje nemoc z nového úhlu pohledu a zároveň odpovídá na otázku, proč je včasná diagnostika velmi důležitá.


„Demence je souhrnné označení pro skupinu onemocnění, pro něž jsou typické patologické změny v mozku spojené s postupnou ztrátou některých duševních funkcí, jako je myšlení, orientace, schopnost učení atd., což zároveň způsobuje i pokles kognitivních schopností, emočních a sociálních dovedností. V závislosti na formě a příčině demence může být postižena krátkodobá paměť, myšlení, řeč a/nebo motorika. U některých forem demence se mohou objevit i změny osobnosti. Přesné příčiny onemocnění nejsou zcela známy. Nejčastější formou demence je Alzheimerova choroba“.


Výňatek z článku Demence: co to je? | NZIP


10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page