top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Požár ubytovny: Mělničtí strážníci prokázali odvahu a riskovali vlastní život

V pátek dopoledne strážníci vprap. Blahová Renata a str. Robek Václav projížděli při hlídkové činnosti průtahem mezi ulicemi Pražská a Mladoboleslavská, když spatřili hustý černý dým, který stoupal z ubytovny Axia v Cukrovarské ulici.

K požáru dorazili mělničtí strážníci jako první složka IZS a protože se důvodně obávali, že se uvnitř hořící budovy nacházejí lidé, bylo nutné ihned zasáhnout. V krajní nouzi tak vstoupil strážník Robek do budovy hlavním vchodem a vyvedl ven jednoho muže. Poté se vrátil znovu dovnitř a prohledával další pokoje. Strážnice Blahová nahlížela do budovy okny. Našla hůře pohyblivého muže uvězněného v ubytovně, kterého za pomoci již vysvobozeného muže odvedli do bezpečné vzdálenosti.


Strážnice Blahová oběhla budovu ještě z druhé strany, rozrazila okna a hledala další lidi v ohrožení života. Strážník Robek vyrazil zepředu dveře a vyvedl ven ještě dalšího muže, ale dále do ubytovny se už dostat nemohl, protože chodbu zavalil hustý černý dým. Strážnice se mezitím zvenku nadýchala kouře, když otevírala další okna jednotlivých místností. Ale ani to ji nezastavilo, aby pokračovala v záchranné akci. Až v zadní části ubytovny našli ležícího muže na posteli. Muž sice komunikoval, ale jako vozíčkář se z budovy nemohl sám dostat. Strážnice informovala svého kolegu a hasiče, kteří mezitím na místo dorazili. Strážník Robek vlezl za vozíčkářem oknem, podařilo se mu ho dostat k oknu, kde už ho na druhé straně vytahoval jeden z hasičů spolu se strážnicí Blahovou a záchranářem rychlé záchranné služby. Vozíčkáře vytáhli ven a tam se o něj už postarali zdravotníci.


Následně se na místo požáru dostavila i další hlídka městské policie prap. Kerpl Ladislav a str. Ečer Zdeněk. Asi za půl hodiny přispěchala na místo další hlídka ve složení podprap. Havelková Radka a podprap. Moták Martin, která vystřídala první hlídku. Všechny tři hlídky MP Mělník byly nápomocny hasičům, rychlé záchranné službě a policistům.


Strážnice Renata Blahová kvůli neustávajícímu dráždivému kašli musela vyhledat lékařské ošetření.

Městská policie tak zachránila několik lidských životů. I to je jeden z důvodů proč může být město Mělník hrdé na své strážníky.


Barbora Walterová Benešová, mluvčí MÚ Mělník

370 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page