top of page
  • Marta Dušková

Pojďte nahlédnout do barevného světa plného balónků, prolézaček a šlapacích autíček

Barevný svět pro děti to je mělnické dětské zábavné centrum Kinderko, které se rozkládá na celkem velké ploše 180 metrů čtverečních na adrese Nová 99 v Mělníku. Vstup do tohoto barevného světa už na první pohled slibuje zážitky pro děti malé a i větší.

Herna je spojená s kavárnou, takže maminky si mohou dát dobrou kávu, zatímco si děti hrají. A výběr je opravdu pestrý. Malá skluzavka do balonkového bazénku, houpačka, míče, trampolína s ochranou sítí, dva druhy klouzaček a různé prolézačky. Na výběr je několik zaparkovaných autíček a šlapadel. Všechno je zaměřeno na sportovní aktivity a na zlepšení motoriky dětí.


Už na první pohled je toto místo určeno skutečně dětem. Upoutají namalované zdi s dětskými obrázky a zavěšené girlandy. Není to jen dětský koutek, je to skutečně velká herna a kavárna je jen doplňkem.


„Nápad na založení tohoto centra vznikl vlastně na Slovensku, odkud pocházíme, kde jsme podobné herní centrum navštívili. Zalíbilo se nám natolik, že můj muž začal hledat vhodný prostor. Náhodou byl právě k pronájmu tento prostor, který byl již plánován pro hernu. Původně tady byly sklady. A v dubnu 2016 jsme otvírali“, vypráví majitelka Monika Scuryová.

Centrum využívají maminky k setkávání, pravidelně si pronajímá prostory i dětský fotbalový tým. A sraz tady měli i pěstouni, jejichž setkání natáčela česká televize pro dokument.


V nabídce centra je i pořádání narozeninových party a několik let pořádá centrum příměstské letní tábory, které zahrnují mimo jiné nejen pobyt a hry v herně, ale i výlety do bazénu, exkurze do muzea a další aktivity. Tábory se líbí, a jak podotýká provozovatelka centra, děti domů odpoledne ani nechtějí.


„Musím přiznat, že po dvou letech s covidem jsme byli rozhodnuti skončit, protože lidé nechodili. Ale postupně se k nám vrátili a vracejí, takže jsme nájemní smlouvu znovu obnovili“ dodává Monika Scuryová, na které je na první pohled vidět, že práci s dětmi miluje.

55 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page