top of page
  • Marta Dušková

Pozor při cestách do Švédska!

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky varuje české občany před zvýšenou možností teroristických útoků při cestách do Švédska. Varování přichází v souvislosti s nedávnými případy pálení koránu ve státech EU a souvisejícími demonstracemi.

MZV ČR uvádí na svém webu www.mzv.cz: „Občanům se doporučuje obezřetnost při návštěvě veřejných míst s vysokou koncentrací osob. Terčem útoku by se mohly stát např. církevní objekty (kostely, modlitebny) nebo nákupní centra. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti a při náznaku podezřelé činnosti kontaktovat příslušné místní orgány (policie)“.


MZV ČR zároveň vyzývá všechny cestovatele k registraci v databázi DROZD | Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (mzv.cz), kde je možné sledovat aktuální informace, doporučení a případná varování.


Švédsko oznámilo začátkem února, že plánuje zpřísnit protiteroristické zákony. Nová právní norma, která by podle vlády mohla začít platit v červnu, má dát úřadům větší pravomoci při zadržování a stíhání osob, které podporují teroristické organizace, například prostřednictvím financování, informovala agentura Reuters.

Použité úvodní foto zdroj www.globe24.cz

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page