top of page
  • Marta Dušková

Pozvánka na výstavu, kde můžete snít…

V Galerii Archa ve Státním okresním archivu Mělník je možné shlédnout výstavu s názvem Imaginární svět Jitky Vodolánové. Nevšední výstava zavede návštěvníky do snového světa autorky. Na jejích obrazech se postavy ztrácejí, vystupují či se různě prolínají a imaginární, neskutečný svět podtrhují i zastřené pastelové barvy.

Výtvarnice Jitka Vodolánová již představila svoji tvorbu v Mělníku na četných kolektivních výstavách malířského kroužku pod vedením pedagožky Ireny Wenkeové, na kterých vystavovala svoje díla malovaná různými výtvarnými technikami. Známé jsou i její krásné keramické plastiky hlav.


Jitka Vodolánová maluje špachtlí na černé plátno, temperou i olejem. Na výstavě Imaginární svět představuje novou kombinovanou techniku. Mezi její umělecké činnosti patří i fotografování.

Autorka sama o své tvorbě říká: „Jsem překvapená, že umění probouzí v mém nitru to, co jsem si myslela, že je již dávno zašlapáno a nenávratně ztraceno, tak je úžasné, že člověk může vše začínat v každém věku“.


Snovou výstavu je možné shlédnout do 14. listopadu a za návštěvu rozhodně stojí.

Další výstavu v Galerii Archa zahájí vernisáž v úterý 15. listopadu v 17 hodin. Na ní se představí výtvarnice Ivana Mikušová.

59 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page