• Marta Dušková

Pro sebetestování lze použít výhradně certifikované testy

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje, že za účelem provedení testu laickou osobou, tedy sebetestování je třeba používat výhradně antigenní testy opatřené certifikátem oznámeného subjektu. Platnost výjimek, které byly udělovány na jaře 2021, skončila ke dni 30. června 2021.



Jak rozeznat certifikované testy od necertifikovaných?

Certifikované testy mají na obalu výrobku povinně uvedeno číslo oznámeného subjektu vedle značky CE.


Přehled certifikovaných testů pro sebetestování k diagnostice onemocnění covid-19 je zveřejněn na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv Přehled testů k diagnostice onemocnění covid-19, Státní ústav pro kontrolu léčiv (sukl.cz) nebo jsou zveřejněny ve veřejné části Registru zdravotnických prostředků Zdravotnické prostředky - RZPRO (Národní registr zdravotnických prostředků) (ksrzis.cz).


Ministerstvo zdravotnictví v současné době neplánuje udělovat výjimečná povolení pro antigenní testy dle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.

32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše