top of page
  • Marta Dušková

Projekt Pietní místo v kryptě Kaple sv. Ducha, Božího hrobu a sv. Kříže pokračuje

Spolek Liběchov sobě pokračuje v projektu, jehož cílem je, aby se historická patronátní hrobka kaple sv. Ducha a Božího hrobu v Liběchově stala důstojným pietním místem přístupným veřejnosti. Spolek nechal letos zhotovit další část mobiliáře pietního místa, které vzniká v kryptě Kostelíčka podle architektonického návrhu Vítězslava Štajnora. Je jím perforovaná železná deska, která je doplněna skleněnými rudými křížky.Autorem je dílna uměleckého kováře a skláře Miroslav Liederhause. Deska je památkou na Jakuba Veitha, majitele liběchovského panství, který rozšířil původní kostelík o věž a malou patronátní hrobku přestavěl v rodinnou hrobku. Byla financována z veřejné sbírky, kterou spravuje spolek Liběchov sobě, částkou 74 600 Kč.


V loňském roce byla z veřejné sbírky rovněž financována pamětní deska, která připomíná stavitele kaple Karla Hyacinta, svobodného pána Villani.


Podrobné informace k projektu jsou zveřejněny na webových stránkách v článku Pietní místo v kryptě kaple sv. Ducha, Božího hrobu a sv. Kříže – kostelicek.eu.


V letošním roce přibylo do veřejné sbírky na opravu kaple sv. Ducha, Božího hrobu a sv. Kříže na sbírkový účet 5627296389/0800 14 317 Kč.


Zdroj Liběchov sobě Facebook

Použité fotografie archiv spolku Liběchov sobě47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page