top of page
  • Marta Dušková

Projekt renovace rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi

Rekonstrukce rodného domu Antonína Dvořáka v Nelahozevsi byla zahájena v lednu letošního roku a stavební práce budou trvat dvanáct měsíců, tedy do začátku roku 2024. Správu areálu skladatelova rodného domu převzala v roce 2019 nezisková společnost Lobkowicz Collections, o.p.s., která nyní připravuje jeho proměnu v hudebně zaměřené kulturní centrum.Budova hostince, ve které se Antonín Dvořák narodil, je spolu se sousedními budovami hospodářské usedlosti od roku 1958 zapsaná jako kulturní památka.


Po dokončení renovace bude v rekonstruovaných i nově přistavených budovách instalována muzejní expozice a otevření muzea je plánováno na konec dubna 2024. Muzeum bude seznamovat návštěvníky s prostředím a hudebními motivy Dvořákova dětství pomocí interaktivních prvků, audiovizuální technologie a kreativně řešenými expozicemi s historickými exponáty.


Kulturní památka se stane i vzdělávacím centrem, které by mělo inspirovat a rozvíjet mladé hudební talenty prostřednictvím kurzů a workshopů.


Podrobné informace jsou na webu Rodný dům Antonína Dvořáka (lobkowicz.cz). Použité fotografie vizualizace jsou ze stejnojmenného webu.


Další informace k projektu Více informací projekt Rodného domu Antonína Dvořáka (lobkowicz.cz).

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page