top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Projekt Vy rozhodujete, my pomáháme byl spuštěn

Byl spuštěn 11. ročník grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme, který v následujících týdnech bude probíhat v obchodě Tesco v našem městě. Jak je vám jistě známé z předchozích ročníků, cílem programu je podporovat místní společenství prostřednictvím grantů poskytovaných neziskovým a příspěvkovým organizacím, aby mohly realizovat projekty, které přispívají ke zlepšení kvality života v okolí našich obchodů.

Společnost Tesco touto formou nově odmění 70 lokálních projektů v rámci celé České republiky. Letos se navýšila odměna za první místo a v našem městě tak mohou místní neziskové organizace a spolky získat na konkrétní prospěšnou iniciativu 45 000 Kč. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě téměř 44 milionů Kč. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.


Projekty se mohou v rámci programu zaměřit například na rozvoj a profesionalizaci organizací; posilování soudržnosti obyvatel a odpovědnosti k místu, kde žijí; rozvíjí komunitní život; podporují neformální vzdělávání a trávení volného času; udržují kulturu a místní tradice; podporují zdraví a zdravý životní styl; rodiny a jednotlivce v tíživé životní situaci, rodiče pečující o handicapované děti; pomáhají zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám či uprchlíkům na území ČR.


Další informace a podrobnosti o programu a formulář k podání žádosti naleznete na internetové stránce https://itesco.cz/pomahame/. V příloze také přikládám leták, který můžete k propagaci programu využít. Velmi si vážíme vaší pomoci a v případě vašeho zájmu nám bude potěšením vás v závěrečné části programu pozvat ke slavnostnímu předávání odměn vítězným organizacím.7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page