top of page
  • Marta Dušková

Putovní malované kamínky aneb jak poslat radost dál

Fenoménem posledních měsíců, který se se rozšířil nejen v České republice, ale i napříč celou Evropou je malování putovních kamínků, které si sami vytvoříte. Poté je vhodné je položit na viditelné místo, aby jej mohl najít někdo jiný a radovat se z nich. Na každý kamínek je nutné napsat PSČ místa, kde byl vytvořen.

Nálezce si může kamínek ponechat, ale je lépe jej poslat dál, přemístit jej na jiné viditelné místo. Před tím je vhodné jej nafotit z obou stran a fotografie umístit na stránky facebookové skupiny https://www.facebook.com/groups/kaminky/about, která byla k tomuto účelu založena. Tímto způsobem zjistí autor, kam jeho malovaný kamínek doputoval.


Kdo si chce vyzkoušet malování kamínků a dozvědět se všechny informace o tom, jak se zapojit do hry, právě pro něj je workshop, který připravilo Mělnické kulturní centrum.

Workshop s názvem Malované kamínky se uskuteční v pondělí 26. července v 16 hodin v Sadech u Masarykova kulturního domu v Mělníku. Populární malování na kamínky, které se dokáží proměnit pod pestrými barvami ve zvířátko, květinu či cokoliv podle fantazie, mohou zájemci vyzkoušet pod vedením lektorky Jany Volkové.


Kamínek je vhodné umístit na viditelné místo, kde je pravděpodobné, že si jej někdo všimne. A také na bezpečné místo, kde nehrozí žádné nebezpečí ani autorovi malovaného kamínku či budoucím nálezcům. Vhodné je také takové místo, kterým neutrpí příroda a nedojde k vytváření skládek.


Úvodní foto je z facebookové skupiny Kamínky https://www.facebook.com/groups/kaminky/about.


82 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page