top of page
  • Marta Dušková

Reakce města Kralupy nad Vltavou na opakovaný obtěžující zápach

Od začátku května letošního roku řeší odbor životního prostředí stížnosti na opakovaný zápach chemického charakteru, který obtěžuje nejen obyvatele Kralup, ale také občany některých sousedních obcí, a to v různých denních i nočních hodinách.


Četnost, intenzita, délka i popis charakteru zápachu se dle informací liší. OŽP aktivně komunikuje s Českou inspekcí životního prostředí, eviduje a předává podněty a poskytuje součinnost, aby byl zdroj šíření znečišťující látky co nejdříve nalezen. Vedením města byli osloveni představitelé největších průmyslových podniků, přičemž v pondělí 13. června 2022 se na MěÚ konala schůzka s cílem upozornit na vážnost stávající situace. Dotyčné subjekty ovšem potvrdily, že ve svých areálech situaci monitorují a výrobní procesy probíhají za standardních podmínek. Stav věci je prošetřován i u menších chemických podniků, aby mohly být případně jako zdroje vyloučeny.


Situace je bohužel komplikovaná a zdroj, tzn. ani původce, zatím nebyl nalezen. Odhalení a eliminace zápachu jsou v současnosti pro město prioritou.


Ing. Markéta Homolková

Odbor životního prostředí MěÚ Kralupy nad Vltavou25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ความคิดเห็น


bottom of page