top of page
  • Marta Dušková

Regionální muzeum Mělník představuje novou vizuální identitu

Regionální muzeum Mělník má návrh nové vizuální komunikace. Do jednokolové veřejné soutěže, která byla zveřejněna i na stránkách czechdesign.cz se přihlásilo 50 studií a grafických designérů z ČR i Slovenska. Odborná komise složená ze zástupců muzea, Středočeského kraje a nezávislých grafiků vybrala jako vítězný návrh autorského kolektivu BcA. Jakuba Dudáčka, MgA. Jana Koláře a MgA. Kláry Horové.

Vítězný tým získal zakázku na zpracování grafického manuálu jednotné vizuální identity Regionálního muzea Mělník, p. o. v hodnotě 100.000 Kč.

Záměrem soutěže bylo vybrat nový vizuální styl, který by charakterizoval muzeum jako moderní kulturní instituci, která téma tradice atraktivně komunikuje výrazným vizuálním jazykem.


Základem vybrané nové vizuální identity je logo. Dle explikace k vítěznému návrhu stojí nová vizuální komunikace na těchto směrech interpretace. 1. Historie a současnost, 2. Tradice (koruna), 3. Soutok Labe a Vltavy, 4. Potkávání se (návštěvníci a kurátoři, dospělí a dětští návštěvníci apod.), 5. Tradice vína (hrozny), 6. Časová osa a další.


„Vítězný návrh si nás získal především hravou jednoduchostí, která je ale rozpracovaná do detailu a velmi variabilně použitelná. Motiv setkávání, spolupráce mezi kurátory, průvodci, lektory a návštěvníky jakéhokoliv věku je pro nás charakterizující a je to aspekt naší práce, který chceme dále rozvíjet. Zároveň ale nesmíme zapomínat na tradice a propojení historie a současnosti jako hlavní úlohy muzea ve společnosti. Nové logo v sobě jednoduše spojuje oboje. Velmi důležitým hodnotícím kritériem byla variabilita použití pro online i tištěné materiály a prezentace, tak aby veškeré výstupy muzea byly výrazné, jednotné a snadno odlišitelné od dalších subjektů místní kulturní scény,“ říká ředitelka mělnického muzea PhDr. Miloslava Havlíčková.


Na druhém místě skončilo pražské studio CMYK 57, které získalo odměnu 20 000 Kč. Třetí místo a odměnu 12 000 Kč obdržela Eliška Karešová.

Novou vizuální identitu plánuje mělnické muzeum uvést do praxe od ledna 2022.


Kristýna Frelichová

63 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page