top of page
  • Obrázek autorakanalemmelnik

Regionální muzeum Mělník plánuje letos vzdělávat i bavit!

Co pro Vás chystá mělnické muzeum v roce 2023? Ve dvou výstavních sálech se vystřídá umění, příroda, edukativní programy i muzejní konference. Začátek roku zpříjemní výstava obrazů šemanovického malíře Petra Pěnkavy. Jeho obrazy Vás zaručeně pobaví, ale i pohladí po duši. V expozici se budou konat výtvarné dílny pro školy i pro veřejnost. Chcete poznat jednoho z velikánů českého národa hravou formou? Vyrazte do muzea na jaře. Mělník bude hostit putovní výstavu Komenský v komiksu zapůjčenou z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského. V létě se s námi můžete stát detektivem v přírodě nebo si užít rodinnou výstavu loutek s doprovodnou soutěží Kašpárku hraj!

Úplnou novinkou v muzejním programu bude cyklus exkurzí naším krajem napříč obory (přírodověda, archeologie, etnografie, lidová architektura...). První ornitologická vycházka se koná již 4. 2. ve spolupráci s Českou společností ornitologickou v rámci akcí ke Světovému dni mokřadů.

Konat se budou i oblíbené jarmarky, Den Země ve skalním obydlí ve Lhotce či muzejní noc. Ta letos připomene mělnické královny. V rámci Středočeského kulturního léta vás opět pozveme na divadelní představení v přírodním areálu Lhotka a na den s řemesly ve lhoteckém skalním obydlí. Chybět samozřejmě nebudou i tradiční procházky s kocourkem Švarcem, programy s tetičkou Mínou nebo akce k vydaným Pověstem z Mělnicka, Neratovicka, Kostelecka a Kralupska.


Světlo světa by měla spatřit také očekávaná reprezentativní publikace Ecce patrona nostra k 1100. výročí od úmrtí kněžny sv. Ludmily. Na podzim se mělnické muzeum stane dějištěm konference Aktuální trendy v muzejní prezentaci a edukaci ve spolupráci s Komisí pro spolupráci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG ČR. Připravuje se i pokračování projektů preventivního charakteru. Vánoční výstava nezklame a odhalí tajemství, proč betlémy letí už osm století.


Těšíme se na setkávání s Vámi v muzeu a přejeme Vám úspěšný rok 2023!


Kristýna Frelichová, RMM


20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page